2023. október 10., kedd 09:30

Az Alpha-ess Hungary Kft. bemutatta a hétköznapi használatra tervezett, egészségmegőrző ruha fejlesztését.
    Budapest, 2023. október 10., kedd (OTS) - A viselhető, szenzoros technológia a közelmúltban gyorsan meghaladta a tudományos- fantasztikus elképzelést, ugyanis a piacon ma már bevált, fogyasztói és orvosi felhasználású termékek széles skálája érhető el. A hordható érzékelők ilyen mértékű robbanása számos tényezőnek tulajdonítható, mint pl. a megfizethetőség és az ergonómia, amelyet a miniatürizált elektronika fejlődésével, az intelligens telefonok és a csatlakoztatott eszközök elterjedésével az egészségügyi tudatosságra való igény növekedésével magyarázhatunk.

    A hordható technológiában a fitnesz csuklópántok hozták az egyik legnagyobb áttörést, amelyek nyomon követik a pulzusszámot, illetve az edzési szokásokat. Azonban a viselhető eszközök piaca átalakulóban van, megjelentek a különböző, egészségügyi adatokat rögzítő okosruhák, és az edzést segítő, szíjas felszerelések is. Ezek az egészség monitorozó, hordható rendszerek különböző típusú miniatűr bioszenzorokból állhatnak, amelyek képesek élettani paraméterek mérésére, például létfontosságú életjelek (pulzusszám, légzésszám, test- és bőrhőmérséklet, oxigén elektroenkefalográfia (EEG), gyorsulás, forgás stb.. Különféle megfigyelési célokat szolgál az életminőség javulása érdekében, lehetővé teszi betegek állapotának ellenőrzését, sőt a sürgősségi mentések túlélési arányát is javíthatja. A hordható bioszenzorok gyakran vezeték nélküli módon csatlakoztathatók egy mobiltelefon alkalmazáshoz, amely rendkívül felhasználóbarát, olcsó és mindenütt jelen van. Ezek a hordozható bioszenzorok csökkenthetik az egészségügyi ellátás költségeit.

Az MSD ruha fejlesztésünk a test digitális monitorozása és a végtagok mozgásának terhelésére készült, viszont az eredmények alapján további területekre bontva, egyedi termékek hozhatóak létre:
o orvostechnikai megfigyelő eszközök megelőzés, kezelés és rehabilitácós területeken
o wellness és sporteszközök o mozgás digitalizáció, digitális mozgáskorrekció, mozgásfejlesztés, digitális egyéni és csapatspot koordináció
A technológia eredményei alapján a rendszer sokoldalúan felhasználható és számtalan átalakítási és fejlesztési lehetőséget hordoz magában.

A KFI_16-1-2017-0462 számú projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a Vállalati KFI_16 pályázati program finanszírozásában valósult meg.
    

-------------------------------------------------------------------

       Az OTS internetes oldalán található hírek, közlemények, fotók a forrásmegjelöléssel (OTS) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Továbbközlés esetén a közzétevő köteles az átvett anyagot tartalmának torzítása nélkül, félreérthetőséget, rosszindulatú következtetéseket kizáró, az eredeti szövegkörnyezetnek megfelelő módon feldolgozni és megjelentetni.
       Az OTS hírek nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a beadó a felelős.
© Copyright MTI nonprofit Zrt.
       Az OTS szolgáltatással kapcsolatban további információt a (06-1) 441-9050 telefonszámon vagy a ots@mti.hu elektronikus levelező címen kaphat.



Forrás: OTS Üzleti Sajtószolgálat

MTI  © Minden jog fenntartva.