OTS Üzleti Sajtószolgálat
2024. április 19. péntek
Ismertető
Az Üzleti Sajtószolgálat (Original Text Service - OTS) üzleti vállakozások, cégek, intézmények közleményeit, tájékoztatóit, meghívóit, állásfoglalásait közli. Szolgáltatásunk segítségével több mint 2000 újságírót és kommunikációs szakembert érhet el könnyen, gyorsan és költséghatékonyan – az Ön által megfogalmazott sajtóközleményt változtatás nélkül juttatjuk el az MTI-előfizetők szerkesztőségi rendszerébe vagy igény szerint akár a külföldi sajtóhoz is. (Az OTS anyagai nem képezik az MTI-kiadás részét, a szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.)


2017. október 13., péntek 18:10

Magyar agrár-tudásexporttal segítjük az észak-afrikai térség stabilitását
    Budapest, 2017. október 13., péntek (OTS) - Magyarország közvetlenül is érdekelt az észak-afrikai országok mezőgazdaságának erősítésében. Az ott élő vidéki lakosság életkörülményeinek javításában való magyar szerepvállalással, a tudás- és technológia export fokozásával támogatni tudjuk az euro-mediterrán térség geopolitikai stabilitásának fenntartását. A célunk, hogy a szerény körülmények között, mezőgazdasági munkákból élő lakosság széles köreinek tudjunk helyben alternatívákat kínálni, ezáltal szülőföldjükön segítsük őket jobb életkörülményekhez - hangsúlyozta tunéziai tárgyalásai során Dr. Gyuricza Csaba a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója.

        A vártnál is nagyobb érdeklődést mutatnak az észak-afrikai országok a magyar agrárinnováció eredményeinek fogadására, továbbá piaci lehetőséget jelentenek mezőgazdasági alapanyagok és feldolgozott termékeink számára egyaránt - emelte ki a főigazgató. A magyar küldöttség a tuniszi mezőgazdasági minisztériumban folytatott megbeszélései során megállapodott a halászati, méhészeti, erdészeti és kertészeti kutatás-fejlesztési kapcsolatok további bővítéséről és új közös programok kiépítéséről - amelyek mintaprojektként fogják segíteni a további együttműködést.
     Észak-Afrika országaival több évtizedre vezethetők vissza hazánk mezőgazdasági kapcsolatai. Magyar kutatók irányították többek között az egyiptomi öntözés-fejlesztést, továbbá jelentős szerepet játszottunk az algériai halászati és takarmányipari fejlesztések kivitelezésében, míg Tunéziában a halászati mellett vízgazdálkodási projektek kivitelezésében vettek részt a magyar szakemberek. A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ munkatársai eddigi szakmai látogatásaik során számos lehetséges együttműködési területet azonosítottak be az észak-afrikai térségben. Jó példa, hogy a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet által kidolgozott tevetej feldolgozási technológia gyakorlati alkalmazása várhatóan hamarosan megkezdődik Marokkóban.  Az észak-afrikai országokkal történő együttműködés ugyanakkor hazánk számára is kiemelt jelentőséggel bír, hiszen a tudásexport mellett jelentős tudásimportról is beszélnünk kell: mivel ebben a térségben jelenleg hasonló klimatikus körülmények között folyik a termelés, mint amilyenre hazánkban néhány évtized múlva számítani lehet. A tunéziai, marokkói és algériai tapasztalatok segítségével már most megkezdhetjük a felkészülést és az alkalmazkodást a majdani, kedvezőtlenebb körülményekkel szemben. A NAIK ennek érdekében már megkötötte a Maghreb-országok kutatóintézeteivel azokat az együttműködési megállapodásokat, amik a közös munka intézményi kereteit hosszútávon biztosítják

-------------------------------------------------------------------

       Az OTS internetes oldalán található hírek, közlemények, fotók a forrásmegjelöléssel (OTS) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Továbbközlés esetén a közzétevő köteles az átvett anyagot tartalmának torzítása nélkül, félreérthetőséget, rosszindulatú következtetéseket kizáró, az eredeti szövegkörnyezetnek megfelelő módon feldolgozni és megjelentetni.
       Az OTS hírek nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a beadó a felelős.
© Copyright MTI nonprofit Zrt.
       Az OTS szolgáltatással kapcsolatban további információt a (06-1) 441-9050 telefonszámon vagy a ots@mti.hu elektronikus levelező címen kaphat.

Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.